Spotkanie z pracownikiem ZUS w dniu 10.08.2021 r.

Od 1 lipca 2021r., zgodnie z wprowadzonymi zmianami do programu "Dobry start" zmieniły się zasady naboru wniosków o przyznanie świadczenia dobry start. Począwszy od najbliższego roku szkolnego 2021/2022, świadczenie dobry start będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych .

Według nowych zasad, wnioski o świadczenie dobry start można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną, tj.:
- za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, www.zus.pl
- przez bankowość elektroniczną ,
- na portalu empatia.mpips.gov.pl,
a natomiast wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe.

            W związku z powyższym, w dniu 10 sierpnia 2021r w siedzibie Centrum Usług Społecznych w Stawiskach, w godz. 8.30 – 10.30, odbyło się spotkanie mieszkańców naszej gminy z ekspertem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kolnie.  W spotkaniu wzięło udział 12 osób.

Podczas spotkania ekspert ZUS zakładał profil PUE dla przybyłych na zebranie osób, a także udzielał pomocy podczas składania wniosku o świadczenie Dobry Start 300+. Zainteresowani mieli możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych z ekspertem oraz złożenia wniosku bezpośrednio do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Profil PUE ZUS można również założyć samodzielnie, wszelkie wskazówki dostępne są na stronie internetowej www.zus.pl lub pod numerem telefonu 225601600. Dzięki profilowi PUE ZUS można  załatwić większość spraw w ZUS przez Internet. Posiadając profil PUE ZUS można aktywować bon turystyczny, a także złożyć wniosek 500+.

W przypadku zaistnienia konieczności  organizowania takich konsultacji, prosimy o zgłaszanie takich potrzeb pracownikom Centrum Usług Społecznych w Stawiskach osobiście lub nr tel. 862738170.

 

Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Stawiskach

Izabela Wasilewska


© 2021 Ośrodek Pomocy Społecznej w Stawiskach   |   Realizacja: Interefekt.pl